Kategorie:Zaměstnanec

From DCEwiki
Revision as of 22:15, 18 November 2012 by Samekma1 (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Základní informace

Náš HelpDesk zajišťují zaměstnanci Oddělení informačních technologií - IT135 a tento informační portál wiki.control.fel.cvut.cz. Náplní naší práce je především řešení problémů a zajištění běhu IT systémů katedry. Jsme zde proto, abychom pomáhali a poskytovali potřebné informace, případně pomoc vám, zaměstnancům a studentům katedry řídicí techniky na FEL ČVUT v situacích, kdy si nebudete vědět rady. Našich služeb mohou využívat všichni studenti i zaměstnanci katedry. Na této wiki naleznete užitečné informace, které vám pomohou řešit všední i nevšední potíže s výpočetní technikou. Zejména:

  • jak získat přihlašovací údaje
  • zažádat o připojení PC nebo notebooku do katederní sítě
  • seznámit se s pravidly, která platí pro používání katederní sítě
  • jak si zaregistrovat pevnou IPv4 adresu
  • kde a komu hlásit závady na vybavení
  • přehled nejčastěji problémů a jejich řešení
  • jak publikovat informaci na webových stránkách katedry
  • jak získat prostor pro vlastní webovou prezentaci
  • tiskové služby pro studenty i zaměstnance

Kontakt na oddělení IT135

Správu informačních technologií na Katedře řídící techniky zajišťují zaměstnanci oddělení IT135:


<translate>

Hlavní kontaktní e-mail adresa IT oddělení je:<tvar|1>
it135@fel.cvut.cz

</></translate>

<translate> Kontakty na jednotlivé IT zaměstnance na KN včetně jejich kompetencí naleznete v pokračování textu.</translate>

direction a suivre 3 yve 01.svgČíst dále..

Jak nás kontaktovat?

Své dotazy, požadavky a hlášení závad můžete poslat kdykoliv e-mailem nebo telefonicky či osobně během pracovní doby, tj. cca od 9:00 do 17:00. Zejména studenty prosíme, aby své dotazy a připomínky posílali pouze ze své školní poštovní adresy (tedy z adresy končící fel.cvut.cz), aby byl zřejmý jejich studijní poměr k ČVUT.

Upozornění Prosíme, pokud není váš problém naléhavý, komunikujte s nimi výhradně prostřednictvím elektronické pošty nebo ticketů v systému Mantis.

Pokud váš požadavek nebo problém vyžaduje osobní konzultaci, tak nás naleznete v místnost KN:E-22, budove E, FEL na Karlově náměstí (v přízemí vlevo od schodiště).

Telefonní číslo na pevnou linku je 224 357 296, v rámci ČVUT stačí volat klapku 7296. Telefonický kontakt na mobilní telefon, případně SMS zprávu použijte v případě akutních problémů.


Hesla a jejich správa na ČVUT/FEL

Uživatelská jména byla napříč celým ČVUT sjednocena. Každý uživatel má tedy své jedno globálně platné uživatelské jméno, které je většinou i prefixem oficiálního emailu. Zaměstnanců a studentů katedry řídicí techniky se s největší pravděpodobností bude týkat použití následujících hesel.

Upozornění ČVUT, FEL, katedra řídicí techniky ani žádná jiná součást ČVUT v žádném případně nepožaduje a požadovat nebude, aby uživatel sděloval jakékoliv heslo emailem/písemně/ústně. Jakékoliv takové výzvy, byť mohou působit oficiálně, považujte vždy za falešné a podvodné.

Součástí stránky o správě hesel jsou i odkazy na informační servery ČVUT/FEL..

direction a suivre 3 yve 01.svgČíst dále..

Přidělení přístupů hostům a návštěvám

Způsob přidělení přístupu a počítačového konta se liší v závislosti na počtu osob, délce trvání pobytu na našem pracovišti a povaze návštěvy studenti, Ph.D, Postdoc, ... Všeobecně platí, že zaměstnanec katedry, který zajišťuje pobyt návštěvy na katedře, musí včas zařídit s tím spojenou administrativu. Tedy minimálně 14 dní předem informovat sekretariát (Petru Stehlíkovou) o veškerých parametrech návštěvy (jméno osoby, seznam osob, délka pobytu, datum příjezdu, přidělená místnost, odpovědná osoba). Sekretariát předá potřebné informace oddělení IT135, které zajistí příslušné přístupy a konta.

Upozornění Rozhodně nelze začít řešit návštěvu až v okamžiku, kdy host volá z letiště nebo stojí na vrátnici.
direction a suivre 3 yve 01.svgČíst dále..

Subcategories

This category has the following 2 subcategories, out of 2 total.

T

U