Kategorie:Manuály

From DCEwiki
Jump to navigation Jump to search
DjVu
je pokročilý formát navržený r. 1995 speciálně pro archivaci elektronických dokumentů. Oproti rozšířenějšímu PDF má řadu výhod. Především lepší kompresní poměr a rychlý rendering stránek. Od r.2010 má i dobrou podporu v mobilních zařízeních na platformě Android (aplikace VuDroid). Manuál vznikal původně v rámci projektu Wikibooks, který však neumožňuje omezit možnosti editace na malé pracovní skupiny. Autorem manuálu náš IT pracovník Aleš Kapica, proto byl přesunut sem, mezi naše projekty.
GRUB
Tento flexibilní zavaděč operačního systému je dnes používán u většiny linuxových distribucí. Lze však přes něj zavést systémy od Microsoftu, i jiné. Jeho největší výhodou je, že umožňuje interaktivní proces spuštění a má k dispozici příkazovou řádku, která umožňuje vybruslit i ze zdánlivě beznadějných situací při zavádění hlavního OS.
RAID
V rámci našich linuxových strojů je hojně využíván pro zajištění primární spolehlivosti blokových zařízení (pevné disky) linuxový softwarový RAID. Tento manuál podrobně zpracovává nejenom proces vytvoření RAID pole, ale i jeho správu a monitoring, včetně specifických postupů jako je např. zvětšení kapacity diskového pole za běhu.
LVM
Je další technologie využívána při správě diskového prostoru blokových zařízení. Zdejší manuál opět podrobně zpracovává nejenom proces vytváření skupin blokových zařízení, ale i jejich správu, monitoring, aj.

Subcategories

This category has the following 14 subcategories, out of 14 total.

Pages in category "Manuály"

The following 77 pages are in this category, out of 77 total.

9