Kategorie:IT

From DCEwiki
Revision as of 12:01, 26 February 2013 by Samekma1 (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search


Projekty IT oddělení

Zaměstnanci IT naší katedry nezajišťují jen údržbu strojů a uživatelskou podporu. Pracují také na projektech, které zpětně přinášejí zvýšení nabídky služeb uživatelům a konec konců také přitahují pozornost k práci naší katedry.

Rozšíření MediaWiki - AccessControl
Systém práv MediaWiki není navržen tak, aby umožňoval tvorbu stránek malým uzavřeným pracovním skupinám. Původně jsme zkoušeli implementovat některé z již hotových řešení, ale žádné nemělo vyhovující funkcionalitu. Asi nejlepší z toho co bylo k dispozici bylo rozšíření Extension:Group Based Access Control, jenže mělo mnoho chyb a nedostatků. Proto během léta 2008 náš IT pracovník Aleš Kapica naprogramoval vlastní rozšíření, které je dnes volně k dispozici prostřednictvím portálu http://www.mediawiki.org všem správcům wiki systémů založených na MediaWiki
Manuály
V rámci této wiki nejsou uloženy pouze interní informace, ale našimi zaměstnanci jsou zde zpracovávány manuály k obecnému použití.
Centrální server pro správu git repozitářů
Git je moderní verzovací systém s mnoha přednostmi. Proto jsme pro potřeby našich uživatelů vytvořili stroj na adrese http://git.felk.cvut.cz s administrací git repozitářů přes gitolite (administrace gitu přes git repozitář). Ten umožňuje uživatelům podle potřeby dále delegovat právo k přístupu do jejich repozitáře, případně zpřístupnit repozitář přes webové rozhraní.


Provozní dokumentace k síti FELK/DCE

Upozornění Veškerá dokumentace o síťové infrastruktuře FELK/DCE, která by mohla vést k ohrožení bezpečnosti a úniku citlivých dat, je přístupná pouze zodpovědným osobám!

Odkaz na původní informační web o nastavení sítí, počítačů a provozu sítě na DCE (Stránky jsou dostupné pouze v rámci vnitřní sítě katedry. V nastavení proxy musí být pro adresu 147.32.87.48 nastavena výjimka)

Media in category "IT"

The following 8 files are in this category, out of 8 total.